L, 26.11.2022

Võim ja julgeolek ⟩ Lawrence Freedman: kes võidab Vene-Ukraina kurnamissõja?

Lawrence Freedman
, Londoni Kings College’i emeriitprofessor
Lawrence Freedman: kes võidab Vene-Ukraina kurnamissõja?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile anti hiljuti üle Winston Churchilli nimeline auhind. Mõlemad mehed on läinud ajalukku oma väsimatu võitlusega türannia vastu.
Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile anti hiljuti üle Winston Churchilli nimeline auhind. Mõlemad mehed on läinud ajalukku oma väsimatu võitlusega türannia vastu. Foto: Ukraina presidendi pressiteenistus/Planet Pix/ZUMA Press Wire/Scanpix

Kuigi kurnamissõda peetakse üldiselt hädavalikuks pärast seda, kui sõjalised manöövrid on ebaõnnestunud, on ka sellise sõjapidamise viisi puhul võimalik selge võitjaga lahendus. Venemaa korda saadetavad sõjakuriteod ei lase lääne toetusel kaduda ning see võib saada Vene-Ukraina sõjas otsustavaks teguriks, kirjutab Londoni Kings College’i emeriitprofessor Sir Lawrence Freedman.

Vene-Ukraina sõja kulgu on mõõdetud kahel viisil. Esiteks geograafiliselt, kaartidel, see tähendab (tagasi)vallutatud territooriumi järgi. Sõda lõpeb, kui Venemaa on saavutanud Putini rahuldamiseks piisava edu või siis on Ukraina võtnud tagasi Venemaa varasemad vallutused. Teine oluline näitaja, mida jälgitakse, on poolte kaotused. Sõda lõpeb, kui kas Venemaa või Ukraina on oma võimed ammendanud ega saa enam võitlust jätkata.

Märksõnad
Tagasi üles