Liiga paljud vanad inimesed jäävad pärast töölt ära jäämist üksi ja muutuvad ühsikonna jaoks justkui nähtamatuiks. Kui naistel on sageli rohkem sotsiaalseid kohustusi ja suurem suhtlemisvõrgustik, siis mehed võivad kergemini üksi jääda ning vaikselt ja justkui nähtamatult ära kustuda. Ühiskonnas oleme aga kõik võrdselt olulised ning me ei tohiks silmist lasta ühtegi inimrühma.
Tellijale
Aimar Altosaar: tervist, mehed!
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vanad mehed muutuvad mingil ajal ühiskonnale nähtamatuks. Loomulikult mitte kõik, kuid piisavalt paljud, et selle pärast muret tunda. Nad on ju meie isad, vanaisad, töökaaslased, naabrid ja kogukonna liikmed, kes vaateväljalt kaovad. Isegi nende surm võib jääda vaid statistikaks, sest fakt, et keskmiselt iga viie päeva tagant lõpetab oma elu üks üle 60-aastane, ei pälvi tähelepanu.
Võime öelda, et eks ole igaüks oma valiku ise teinud ning seega valinud ka oma üksilduse ja liiga tihti elust lahkumise. Inimestena teame aga, et kaasinimeste eest tuleb hoolitseda, mis on olnud aastatuhandeid inimühiskonna üks alusseadusi.