Felika Tuul: Tartu tublid mehed tegutsevad Garaažis

Felika Tuul
, projekti «CoMe Strong» koordinaator
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meeste Garaaž käib koos enamasti teisipäeviti alates kella 17.30 Tartus Tiigi 11.
Meeste Garaaž käib koos enamasti teisipäeviti alates kella 17.30 Tartus Tiigi 11. Foto: MTÜ Meeste Garaaž

Tööelust kõrvale jäädes võib inimene tunda end ebavajalikuna, sest ei leia võimalust ühiskonnaelus osaleda. Eriti puudutab see mehi, sest tihti seovad mehed oma identiteedi töötamisega. Ühiskonnas on siiani levinud hoiak, et tõeline mees peab olema edukas ja karjäärile orienteeritud perekonna ülalpidaja. Mingit nõrkust ei tohi endale lubada, muidu peetakse pehmoks.

Tartu Ülikooli projekti «​CoMe Strong» toel on nn meeste garaaži liikumine hoo sisse saanud ka Eestis ning sheds’i kontseptsioon vormiti meie kultuurikonteksti jaoks sobivaks. Tänu uutele teadmistele ja oskustele on mehed alustanud aktiivset tegevust, et Meeste Garaaži Eestis laiendada.

Kahe aasta vältel on algatajad kaasanud huvilisi, kellega koos kogemusi vahetatakse, uusi oskusi arendatakse, kogukonnaelus osaletakse (üritused, vabatahtlik töö) ning omavahel suheldes tutvusringkonda laiendatakse. Ühistegevuse positiivset mõju vaimsele tervisele tunnetavad asjaosalised juba praegu. Meeste Garaaži tegevuses oodatakse kaasa lööma ka uusi huvilisi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles