Kaitserežiim keelab eelkõige ehitiste (sh tuuleparkide) püstitamise ning maavarade kasutamise. Inimeste viibimine, paadisõit ja kalapüük on kaitsealal jätkuvasti lubatud.
Apollo looduskaitseala moodustamisega sai läbi üks õige pikk lugu. Kümnendi hakul lõppes projekt, mille tulemusel paranes oluliselt meie teadmine väärtuslikest meremadalatest. Selle üheks väljundiks oli 2011. aastal esitatud ettepanek Apollo madala kaitse alla võtmiseks. Asi venis, sest alaga olid seotud muudki huvid, kaitse alla võtmise ametlik algatamine toimus alles 2016. aastal. Siis takerdus menetlus veel mitmeks aastaks: osa ministeeriume ei andnud kooskõlastust. Nüüd siis lõpuks on kaitseala moodustatud. Kas lõpp hea, kõik hea?
Apollo kaitseala moodustamine pole lõpp, vaid vahetulemus. Merekaitsealade* võrgustik pole veel valmis: kaladele, lindudele, hüljestele ja muudele mereelanikele olulised alad vajavad senisest tõhusamat kaitset. Bioloogilise mitmekesisuse konventsiooni töö raames on kokku lepitud sidusa ja toimiva kaitsealade võrgustiku kujundamises, sh vähemalt 10 protsendi merealade kaitse alla võtmises. Maailma Looduskaitseliit (IUCN) on leidnud, et kõnealune künnis on liiga madal ja soovitanud kõigist merealadest 30 protsenti kaitse alla võtta.
Loomulikult pole kaitsealade moodustamine eesmärk omaette, vaid mõeldud ikkagi kaitsma liike koos nende elupaikadega. Merekaitsealadel on suur tähtsus elurikkuse hoidmisel, kuid näiteks kalade koelmuid kaitstes on neil ka majanduslik tähtsus. Seejuures on paljud liigid väga liikuvad, nii et üksikud alad, olgu kuitahes suured, ei suuda nende kaitsevajadust rahuldada. Kaitsealade võrgustik peab olema mitte üksnes piisavalt suur, vaid ka sobivalt sidusa mustriga.