Kuid siis algas mäng. Alguses mängis küll Kiievi Dünamo jalgpalli ning võitis. Järgnes pidutsemine, mille käigus tehti linn pisut katki. Toonane Ukraina president Viktor Janukovõtš keeldus allkirjastama assotsiatsioonilepingut Euroopa Liiduga ning algas Maidan. Linn läks veel rohkem katki, inimesed läksid katki ja viimaks tagandas ülemraada presidendi ametist, kuna too oli andnud käsu tsiviilisikute tapmiseks. Pärast seda läks aga riik katki, sest Venemaa otsustas sekkuda ning hõivata Krimmi, mille strateegiline tähtsus on ilmselge. Janukovõtš oli Venemaaga sõlminud küll 2010. aasta Harkivi lepingud, mille järgi pidi Sevastopolis asuv mereväebaas jääma Venemaa sõjalaevastiku käsutusse aastani 2042, kuid nähtavasti ei tahetud Kremlis riskida võimalusega teema uuesti avada.
Krimmi hõivamine algas Ukrainale äärmiselt ebasoodsal ajal, sest riik oli suuresti juhitamatu. Selgust võimuliinides polnud, infot nappis ning kõik rahvuslikult meelestatud jõud olid ilmselt Maidanil. Krimm hõivati eraldusmärkideta sõdurite ja varem ette valmistatud agentuurvõrgu toel. Loomulikult tekib igas sellises olukorras kaasajooksikuid, kellele kehtinud süsteem ei meeldi või sotsiaalne kindlustunne on nõrk. Ei tohi aga unustada, et objektide hõivamisel kasutati Krimmis ka Venemaal tegutsevaid poolsõjaväelisi rühmitusi ja isegi mootorrattajõuku Ööhundid (kelle patroon on teatavasti president Vladimir Putin isiklikult).
Krimmi hõivamine algas Ukrainale äärmiselt ebasoodsal ajal, sest riik oli suuresti juhitamatu.
Rahvusvaheline üldsus protestis, kuid Venemaa Föderatsioon kasutas ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikmena 1945. aastal Krimmis Jalta kohtumisel kokku lepitud vetoõigust. Sellega jooksis osa püüdlustest rahvusvahelist õigust jalule seada liiva. Jah, enamik riike ei tunnusta tänapäeval Krimmi okupeerimist ja annekteerimist, kuid 2014. aastal olid mitmed Euroopa riikide ja ka Eesti kõrged aukandjad seisukohal, et aasta hiljem on kõik möödas. Möödas siis selles mõttes, et suhted Venemaaga on normaliseerunud.