R, 2.12.2022

Janek Mäggi: Eesti riik toimib väga hästi

Riigihalduse minister leiab, et haldusreformi polekski saanud paremini teha
Aimar Altosaar
, toimetaja
Janek Mäggi: Eesti riik toimib väga hästi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Eesti kaardi ees seisev riigihalduse minister Janek Mäggi leiab, et igasse maakonnakeskusse tuleks viia vähemalt üks oluline ja suur riigiasutus.
Eesti kaardi ees seisev riigihalduse minister Janek Mäggi leiab, et igasse maakonnakeskusse tuleks viia vähemalt üks oluline ja suur riigiasutus. Foto: Mihkel Maripuu

Valitsuse ettevalmistused riigireformiks ei ole viimasel ajal eriti välja paistnud, kuid riigihalduse minister Janek Mäggi (Keskerakond) kinnitab, et töö käib. Ametis oldud poole aastaga on ta jõudnud hallatavale riigile ringi peale teha, püüdes sealjuures süveneda iga maanurga probleemidesse.

Mida võiks senistele riigi reformimise kavadele ette heita?

Kui loeme läbi kümmekond eneseabiraamatut, mis võivad olla ka maailma parimad, ja siis pakume kõiki neid ideid, kuidas võiks riiki juhtida – no see on ikka erakordselt primitiivne lähenemine! Nii ei saa teha!

Kõige olulisem on avalik diskussioon, mida on meil isegi liiga palju. Nii palju, et kõigega, mida räägitakse, ei jõua kursis olla. Meil juba osaleb poliitika kujundamises tuhandeid inimesi – kõik need omavalitsused, mittetulundusühingud, ka igasugused metsaaktivistid –, kõik teevad Eesti poliitikat tegelikult palju rohkem kui palgalised poliitikud!

Märksõnad
Tagasi üles