N, 9.02.2023

Vajame paindlikku ja tõhusat riiki

Aimar Altosaar
, toimetaja
Vajame paindlikku ja tõhusat riiki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Raivo Vare hinnangul vajab Eesti põhjalikku ja läbimõeldud riigipidamise reformi, et riik oleks pidevas arengus ega sammalduks nagu paekivi sein temast vasakul.
Raivo Vare hinnangul vajab Eesti põhjalikku ja läbimõeldud riigipidamise reformi, et riik oleks pidevas arengus ega sammalduks nagu paekivi sein temast vasakul. Foto: Tairo Lutter

Aastaid nii poliitikuna kui ka eksperdina riigireformi teemadega tegelenud Riigireformi Sihtasutuse nõukogu liige Raivo Vare pakub, et reform võtab aega vähemalt kaheksa aastat. «Riik on paiguti väga õhukeseks riivitud, aga sealsamas on ta paks ja lodev,» ütleb ta välja karmid sõnad.

Mida tähendab riigireform?

Riigireformi võib lühidalt kirjeldada kolme punktiga.

Esiteks on see riigi audit ja revisjon. Teiseks on see optimeerimise ja efektiivistamise ülesanne. Kolmandaks on see organisatsiooniline tegevus ehk reformi läbiviimine.

Kas Eesti Vabariigi 110. aastapäevaks võiks riigireform olla tehtud?

Jah! Esimene etapp õnnestus meil hästi, üldse pole põhjust viriseda, kuid elu on paraku edasi läinud. Lihtsalt tuleb eluga kohaneda. Päriselus kehtib reegel, et loodus ees ja inimene järel. Kuid tihtipeale arvame teisiti.

Märksõnad
Tagasi üles