Eestimaa Looduse Fond loodab läbi uue veebikeskkonna edendada loodussõbralikku metsandust

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ahja jõe ürgorus saab eestimaalane nautida puutumatut metsa.
Ahja jõe ürgorus saab eestimaalane nautida puutumatut metsa. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Eestimaa Looduse Fond (ELF) avaldas täna loodussõbralikule metsandusele ja metsa väärtustele pühendatud veebikeskkonna, mis on mõeldud metsaomanikele ning teistele huvilistele.

Veebikeskkonna eesmärk on aidata metsaomanikel oma metsade kasutust loodust arvestavalt läbi mõelda ja planeerida. Muuhulgas leiab lehelt infot erinevate majandamisvõtete kohta, praktilisi nõuandeid metsatööde planeerimiseks ning samuti ülevaate metsa eri loodusväärtustest, millele metsaomanikud võiksid metsas tegutsedes tähelepanu pöörata. Omavahelise kogemuste, praktilise info vahetamiseks kutsutakse huvilisi-omanikke üles liituma ka metsaomanike võrgustikuga. 

Ühtlasi uurib ELF tänavu käima lükatud projekti raames Tartu Ülikooli teadlaste abiga erinevaid loodussõbralikke metsamajandamise võtteid Eestis. Selleks puhuks on üles otsitud mitmed metsaomanikud, kes juba praegu püsimetsanduslike võtetega metsa majandavad. Samuti korraldatakse metsaomanikele loodussõbralikku metsandust ja metsa väärtusi tutvustavaid õppepäevi, rajatakse Eestisse esimene püsimetsanduse näidis- ehk demometsa jm.

«Paljusid eestlasi teeb murelikuks meie metsade intensiivne majandamine ning üha enam metsaomanikke otsib alternatiivseid majandamise võimalusi. Ühe praktilise lahendusena saab siin välja käia püsimetsanduse, mis toob omanikule jätkuvalt tulu, kuid säilitab hästi majandades ka kõik teised metsa väärtused - liigirikkuse, puhkevõimalused, seene- ja marjakohad jne. Samas on võimalik teha ka tavapäraseid raieid märksa loodust arvestavamalt,» ütles ELFi metsaekspert ning tuleviku metsanduse projektijuht Liis Kuresoo. «Soovime anda oma panuse loodussõbralike metsandusvõtete laialdasemale kasutamisele,» lisas Kuresoo.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles