Emajõe äärde planeeritava tselluloositehase puhul tuleb arvestada, et see tööstusharu on keskkonnaohtlikkuse poolest viiendal kohal maailmas. Sellest lähtuvalt on inimestel õigus teada ohte, mida tselluloositehase paiknemine Emajõe läheduses võib endaga kaasa tuua.
Tellijale
Bioloog: tselluloositööstus ei sobi Peipsi vesikonna jõgede lähedusse (7)
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tselluloosi ei saa praegusajal toota väävlit sisaldava tooraineta. Emajõe äärde planeeritav tehas kasutab tselluloosi keedul sulfaatmenetlust ehk Kraft-protsessi. Selle tehnoloogia puhul eritatakse õhku tonni valmistoodangu kohta 0,3 kg ja heitvette 2 kg väävliühendeid arvestatuna puhta väävlina. 700 000 tonni valmistoodangu kohta aastas satub Emajõkke ja sealt edasi Peipsi järve igal aastal 1400 tonni ja 40 töösoleva aastaga 56 000 tonni väävlit. Veekogu setetes ja hapniku puudusel taandub väävel veeloomastikule ülimalt mürgiseks väävelvesinikuks.