Paavo Matsin FOTO: Ragnar Peets

«Bond» ongi lihtsalt film par excellence! Kuid stopp! Sellise lihtsalt filmi tegemine jääb kahjuks paljudele filmitegijatele täiesti püüdmatuks, kirjutab kolumnist Paavo Matsin.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd kui nädal on ­möödas uue «Bondi» esilinastusest ja kõik tähtsad kriitikud on oma arvamuse öelnud, saavad ka lihtsamad tšehhovlikud tegelased oma arvamuse filmikunstist ­laiemaltki välja öelda. See, mis kellelegi meeldib või mitte, on üldiselt ikka väga arusaamatu maailm.

Igal ­inimesel on kino puhul omad eelistused ning pigem kuulatakse ­niisuguses küsimuses vist rohkem naabrinaist kui Rooma paavsti. Ma isiklikult ­paneks filmimaailma taevasse kõige kõrge­male kohale Visconti ja Coppola, sel lihtsal põhjusel, et möödas on ajad, kus sai taastada ekraanile mõnda kuningakoda kogu tema detailsuses, nagu tegi vanast Rooma aadlisoost pärinev ­Visconti. Coppola aga filmis otse sõja­soojade relvadega ja rindelt tulevate kopteritega oma lahingu­stseene. On selge, et selliste maestrotega ei jookse tänapäeval enam ükski arvutionu võidu. Küsimus on eheduses.