R, 27.01.2023

Natalie Mets: Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele koroonapiirangud ei kehti

Natalie Mets
, SDE Tallinna öölinnapea kandidaat
Natalie Mets: Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele koroonapiirangud ei kehti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Natalie Mets
Natalie Mets Foto: Patrik Tamm

Kultuuri valdkonnas on seoses koroonapiirangute kehtestamisega palju ebavõrdsust ja diskrimineerimist, kirjutab Tallinna sotsiaaldemokraatide öölinnapeakandidaat Natalie Mets. 

Eesti ühiskond sisenes koroonakriisi poolteist aastat tagasi. On inimesi ja valdkondi, kes on sellega hästi hakkama saanud või sellest isegi kasu lõiganud, aga meelelahutus ja kultuur seisavad siiani rahaliste ja korralduslike väljakutsete ees.

Alguses pidid kultuuriasutused pikalt uksed suletuna hoidma, seejärel seati üritustele külastajate piirarvud. Oli ka lühike ajavahemik, kus tuli mahupiirangu täitudes sissepääsus kontrollida vaktsineerimistõendeid või võimaldada kiirtestimist. Nüüd peavad tõendeid kontrollima kõik kohad.

Augusti alguses kohtusin Tallinna ööelu korraldajatega eesmärgiga uurida, mida ettevõtjad kolmanda viiruslaine lävepakul tegelikult kõige rohkem vajavad. Kohtumise meeleolu oli murelik ja inimesed segaduses.

Tänase päevani ei ole vabariigi valitsus loonud ühtset infokanalit, kus oleks üheselt arusaadavalt kirjas kogu piirangutega seotud teave. Uued piirangud tekivad üleöö ja kultuurikorraldajad otsivad infot eri kanalitest, Stenbocki maja sotsiaalmeediast Delfini.

Märksõnad
Tagasi üles