10.04.2019. Tallinn. EKRE ministrite tutvustus.

FOTO: Eero Vabamägi

Milliseid Postimehe arvamuslugusid 2019. aastal veebis kõige enam loeti? Teeme ülevaate kümnest populaarseimast loost.

1. Jaak Jõerüüt: kes sa selline enda arvates oled…?

Jaak Jõerüüt. 

FOTO: Liis Treimann/Postimees

Meie diplomaatidel ei ole juba ammu enam võimalik lumivalgeks rääkida Eesti praegust musta, rämedat, allpool igasugust intelligentset poliitikat lendavat teksti, mis tuleb mõne valitsusliikme suust, kirjutab suursaadik Jaak Jõerüüt.

2. Marianna Tarassenko: EKRE kohutav saladus

Marianna Tarassenko. Марианна Тарасенко.

FOTO: Postimees.ee

EKRE välismaal elavaid valijaid ei sega multikultuur ja muu sarnane läänes, küll aga ei soovi nad seda Eestis näha, kirjutab ajakirjanik Marianna Tarassenko.

3. Vahur Kersna: listeeriaskandaal ellujäänu mätta otsast

Kui Mati Vetevool kolm nädalat tagasi kalaskandaali avanud «Pealtnägija» loos kiitis, et tema sööb oma tehase kala iga päev ja polegi surnud, tundus see mulle lihtsalt natuke kohatu. Kui maaeluminister Järvik sama loosungiga mõned päevad hiljem terve meedia üle ujutas, siis mul kihvatas.

4. Vahur Kersna: minu mõrtsukbakter paljastatud! No ja edasi?

Milliseid järeldusi teha listeeriabakteri juhtumist, kirjutab teleajakirjanik Vahur Kersna.

5. Vahur Kersna: aitäh, Jüri, aitäh, valitsus!

Viibisin hiljuti ühe vana hea sõbraga mõne päeva Eestist eemal. Pühendunud hambaarst, kelle puhul ma ei mäleta, et poliitika oleks talle varem karvavõrdki korda läinud, päevad otsa nüüd ainult sellest jauraski. Et kuidas ikka nii, et mis nüüd saab ja millega see kõik lõpeb!

Vahur Kersna.

FOTO: Andres Lepasar

6. Vilja Kiisler: halva mängu juurde ei pea head nägu tegema

Vilja Kiisler

FOTO: Konstantin Sednev

Parlamentaarses riigis nagu Eesti pole presidendil just palju võimu. Põhiseaduslik raam on üsna range, isikliku väljendusvabaduse ruum on presidendil koguni ahtam kui teistel kodanikel. Niisiis saab presidendi võim põhineda üksnes vaimsel autoriteedil, kirjutab Vilja Kiisler.

7. Ahto Lobjakas: lauluväljakul olnuks mul mitte-eestlaste ees piinlik

Ahto Lobjakas.

FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Euroopas on laulul olnud ajalooliselt kaks peamist ühiskondlikku rolli: lepitada või võitluseks mobiliseerida. Eestis näib olevat leiutatud veel üks rollivariatsioon, kus rahvusradikaalsed poliitikud panevad laulva rahva taskusse rusika, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

8. Eestis elav süürlane: me ei meeldi eestlastele, nad ei taha meid siia

FOTO: Erik Tikan

19-aastase Shereen Ahmedi pere põgenes kaheksa aastat tagasi Süüriast kodusõja eest. Nad on elanud Eestis ligi kaks aastat.

9. Harry Tuul: Ratase peks on kindel

Majandustoimetuse juhataja Harry Tuul. 

FOTO: Sander Ilvest

Peaminister Ratasel on ebamugav roll, sest ükskõik, mis ta teeb, tabab teda kriitikalaviin, kirjutab Postimehe majandustoimetuse juhataja Harry Tuul.

10. Raimond Kaljulaid: võime soovi korral blokeerida EKRE jõudmise valitsusse

Raimond Kaljulaid.

FOTO: Konstantin Sednev

Tosin suuremal või vähemal määral vene kogukonda esindavat poliitikut võib soovi korral blokeerida EKRE jõudmise valitsusse, kirjutab Keskerakonna juhatusest taandunud Raimond Kaljulaid.