ELS HEINSALU

FOTO: Kasper Mäe / Virumaa Teataja

Võime siin Eestis oma rasedus- ja sünnituspuhkuse ning lapsehoolduspuhkuse ja vanemahüvise süsteemiga ikka üpris rahul olla, olgu siis kõige muuga nii nagu on, kirjutab kolumnist Els Heinsalu. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Maailmas ei ole vist ühtegi ema, kes tunneks, et ta veedab oma lapsega liiga palju aega. Lapsed kasvavad ikka liiga kiiresti ning tööd ja igapäevaseid askeldusi on liiga palju. Nii jääbki seda koos olemise, koos kasvamise ja lihtsalt laste jälgimise aega napiks.

Erinevalt Eestist on Hispaanias kombeks, et sünnitama minnakse otse töölt ning lapseootuse ajal või juba last planeerides ei võeta puhkust. Seda kõike selle nimel, et peale sünnitust lapsega võimalikult kaua kodus olla. Ent ka nii on Hispaania emad enam-vähem poole aasta pärast tööl tagasi. Ja see ei tähenda seda, et sealt edasi oleks isa lapsega kodus.

Taanis jutustas üks kolleeg kord õnneliku näoga, kuidas nende 9-kuune laps naudib lasteaias käimist: kui me talle järgi läheme, siis roomab ta meile rõõmsa näoga vastu. No loomulikult on lapsel hea meel, lõpuks ometi oma ema ja isa, mõtlesin ma selle peale sarkastiliselt.