Vsevolod Jürgenson.

FOTO: Postimees/Scanpix

Eesti inimesed end petta ei lase, leiab taksojuht ja Mustamäe Linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson.

Toetan käimasolevaid koalitsiooniläbirääkimisi ja Jüri Ratast, kes pingutab selle nimel, et taastada ühiskonna sidusus ja säilitada kodurahu.

Pikka aega valitsust juhtinud ning riigi seisakusse viinud Reformierakond lootis möödunud riigikogu valimistel võtta revanši, tasalülitada teised poliitilised jõud ning jõuda taas valitsusse, et jätkata seal rahva enamiku huvisid eiravat domineerimist. Kui Keskerakond ja temaga koalitsiooniläbirääkimisi pidavad erakonnad selle diktaadiga ei nõustunud, alustas reformipartei sotsiaaldemokraatide toetusel massiivset demagoogilist meediarünnakut, milleks kasutatakse hirmutamist, valefakte ja vassimist.

Viimase trumbina on toodud välja riigieelarve vaevumärgatav defitsiit, mis otsekui peaks näitama Keskerakonna valitsussuutmatust. Selle süüdistusega eiratakse fakti, et ajal, mil Reformierakond sundis riiki näljapajukile ja manitses kokku hoidma, on Prantsusmaa võtnud laenu 300 miljardit eurot, Itaalia 280 miljardit, Hispaania 160 miljardit, Poola 240 miljardit. Nende riikide valitsused pingutavad, et kaasata vajalikke vahendeid investeeringuteks ning sotsiaalsfääri panustamiseks. Reformierakonna arvates on aga Euroopa riikidest proportsionaalselt enam kui kümme korda väiksema laenukoormusega Eestit juhitud viimasel kahel aastal valesti, kuna on investeeritud infrastruktuuri, kultuuri, sotsiaalsfääri. See on silmakirjalik ja riigivaenulik seisukoht! Samas kinnitab nurkaaetud reformistide juht Kaja Kallas, et on nõus loovutama peaministrikoha Jüri Ratasele, kui see vaid Reformierakonna valitsusse võtaks. Kallase demagoogitsemisest kumab läbi soov maksku mis maksab võimule tulla, mitte tahe seista Eesti inimeste ja riigi eest.

Pidades läbirääkimisi EKREga, kelle osaluse ükskõik millises valitsuskoosseisus Reformierakond välistas, on Keskerakond alustanud dialoogi, mis kõrvaldab ohu äärmusideede tungimiseks Eesti poliitikasse ning loob eelduse senisest tihedamaks koostööks erinevate vaadete ja ellusuhtumisega jõudude vahel. See ongi valimislubaduse «Õiglane riik kõigile!» elluviimine.

Eesti inimesed pole rumalad, et hüsteeria ja valedega kaasa minna. Oma maa tuleviku pärast muretsevad kodanikud toetavad ühtsemat ja sotsiaalsemat riiki ning Jüri Ratast ja tema läbinägelikku poliitikat uue laiapõhjalise valitsuskoalitsiooni moodustamisel.