T, 7.02.2023

Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena

Postimees
Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Siim Kallas.
Siim Kallas. Foto: Peeter Langovits

Rahandusminister Siim Kallas, keda algselt süüdistati ametiseisundi kuritarvitamises ja valeandmete esitamises ning seostati 10 miljoni USA dollari haihtumisega Šveitsi kütuseärisse, väljus eile ka Tallinna ringkonnakohtust võitjana.

Prokurör Jaan Naaber nõudis apellatsiooniprotestis Tallinna linnakohtu õigeksmõistva otsuse tühistamist ja Eesti Panga ekspresidendi Kallase ning tema kunagise nõuniku Urmas Kaju karistamist aastatel 1993–1994 toime pandud väidetavate kuritegude eest tingimisi vabadusekaotusega, samuti neilt enam kui 107 miljoni krooni väljamõistmist, kuid ringkonnakohus jättis linnakohtu otsuse muutmata ja protesti rahuldamata.

Ringkonnakohus jättis muutmata ka linnakohtu määruse, mille kohaselt politsei peab hakkama taas uurima Põhja-Eesti Panga (PEP) dollaritehingut ja otsustama pangajuht Peeter Vähi ning teiste pangatöötajate kriminaalvastutuse küsimuse. Nii linna- kui ringkonnakohtu otsuse kohaselt oli dollaritehing PEPi, mitte Eesti Panga tehing.

Küsimusele, kas ta protestib ringkonnakohtu otsuse, jäi prokurör Naaber vastuse võlgu. Kallas lausus pärast istungit: «Kummaline, aga tänane päev tundus mulle erakordselt raske. Ühest küljest oli kõik nagu läbi, aga ikka ei olnud kah. Kergemaks läks küll.»

14.4.1999

Märksõnad
Tagasi üles