PM 5.04.1935 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Tallinna ringkonnakohtus oli arutusel Tallinna linnaapteegi endise juhataja Alfred Rosenbergi süüdistusasi Tallinna linnale kuuluvate rahasummade omandamises.

Nimelt tuli möödunud aasta märtsis avalikuks, et Rosenberg mitmesugustest apteekidest linnapteegile kaupasid ostes tasunud müüjatele tegelikult vähem, kui linnakassast seks välja oli võetud raha. Firmad maksid temale vahe kas tagasi või Rosenberg ise arvestas maha kuni 5 prots. ja see vahe läks Rosenbergi enda taskusse. Eksperdid tegid kindlaks, et Rosenberg on sel teel saanud – A.-s. Ephagilt ostude tegemisel üle 6300 kr., A.-s. J.Lillilt üle 5200 kr., A.-s. Mei ja Landesenilt üle 4500 kr, kogusummas 20.713 krooni.

Kohtus võttis Rosenberg omaks, et ta niisugused summad on äridelt saanud, kuid seletas, et firmadel olevat komme anda ostjale protsente ja see olevat avalik saladus. Kaebealune Rosenberg mõisteti süüdi altkäemaksu võtmises ja talle määrati karistuseks 5 kuud vangistust, arvesse võttes eeluurimisel äraistutud aega. Tallinna linnavalitsuse tsiviilnõudmine rahuldati veidi üle 10.000 kr. suuruses, s.o. summas, mille Rosenberg saanud oli altkäemaksuna viimase 3 aasta jooksul. Varem saadud summasid ei võetud arvesse aegumise tõttu.

5.04.1935