FOTO: Ekraanitõmmis videost

Ajalugu Oskariga on saanud valmis kolmeosalise videoseeria, mis räägib sündmustest, mis kaasnesid Eesti riigi väljakuulutamisega. Kolmandas osas tuleb juttu Saksa okupatsioonist. 

Vaata ka seeria esimest osa: Ajaloovideo: miks üldse tekkis mõte kuulutada Eesti iseseisvaks riigiks?

Ja teist osa: Ajaloovideo: kuidas sujus Eesti iseseisvuse väljakuulutamine 1918. aastal

1918. aasta märtsis oli kogu Eesti langenud Saksa okupatsiooni alla. Saksa vägede tulek oli toonud kaasa enamlaste võimu langemise ning lõpu sõjategevusele Eesti territooriumil. Seda asendasid toiduainete ja kaupade konfiskeerimised Saksa sõjaväe poolt, baltisakslaste eesõiguste taastamine ning tugeva politseivõimu kehtestamine.

Sakslased ei tunnistatud Eesti iseseisvust ja kohalikud baltisakslased asusid Eesti ja Läti aladele rajama Ühendatud Balti Hertsogiriiki ning unistasid saksa kolonisatsioonist Baltimaadesse. Tundus, et keiserliku Saksamaa ning enamliku Venemaa vahele ei jää ruumi iseseisva Eesti riigi jaoks. Uus olukord pakkus aga lisaks ohtudele ka võimalusi. Seda, kuidas eestlased neid ära kasutada oskasid, ning mis oli selle tulemus, saab teada allolevast videost.

Kui soovite aidata Ajalugu Oskari meeskonda Eesti ajaloo populariseerimisel, siis märkige meeldivaks nende Facebooki lehekülg.