Päeva karikatuur 6.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts

Postimehe karikaturist Urmas Nemvalts joonistab iga päev ajalehte pilapildi aktuaalsel teemal. Vaata siin kõiki lõppeva nädala karikatuure.

ESMASPÄEV, 5.03: Keskerakond pidas volikogu ja sõjaplaani valimisteks. «Pensionäride hääl on kaalukas, riigikogu valimiste võitmine pole Tallinna allutamine Lasnamäe toel. Olukorras, kus Eesti majandus on viimase kuue aasta parimas seisus, võib oodata heldeid valimislubadusi,» saab lugeda Postimehe juhtkirjast.

Päeva karikatuur 5.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts

TEISIPÄEV, 6.03: «Mitte keegi ei vaidle terviseedenduslike eesmärkidega ja kindlasti ei tee seda ka Postimees oma juhtkirjas. On aga elementaarne, et poliitiline lahendus peab suutma korraga arvestada mitme mõõtmega. Eesmärk on, et meie inimesed tarbiksid vähem alkoholi. Loomulikult on hind üks peamistest alkoholi kättesaadavust mõjutavatest teguritest.»

Päeva karikatuur 6.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts

KOLMAPÄEV, 7.03: Tartumaale planeeritud tselluloositehase küsimuses tuleks mängida avatud kaartidega: «Nii tehase pooldajad kui ka vastased on kasutanud küllaltki abstraktseid ja populistlikke loosungeid, mis teatud olukordades hästi töötavad, ent manipulatiivsed taktikad on võimatuks teinud sisulise arutelu.»

Päeva karikatuur 7.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts

NELJAPÄEV, 8.03: Naistepäeva tähistatakse ikka: «Naistepäeva traditsiooni võiks nüüdisajal võtta kui kinnitust ühest rõõmsast tegusast päevast, mis pole otseses ega kaudses tähenduses punane püha. Mil meeldivad inimsuhted näitavad koha kätte formalismile, nagu päike näitab pakasele.»

Päeva karikatuur 8.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts

REEDE, 9.03: Tartu protestib, valitsus läheb edasi.

Päeva karikatuur 9.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts

LAUPÄEV 10.03: «Nii maailmas kui ka Eestis on majanduses käsil head ajad. Pärast seda, kui ligi kümnendi vältel tuli alatasa majanduskasvu prognoose alandada, ületas möödunud aasta igasugused ootused nii Ameerikas, Euroopas kui ka arenevatel turgudel.» 

Päeva karikatuur 10.03.2018.

FOTO: Urmas Nemvalts