K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kukkumine pilvepiirilt

Oliver Kund
Kukkumine pilvepiirilt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Foto: Margus Ansu

Peaminister Taavi Rõivas võis teisipäevase umbusaldusega kaotada töökoha, ent olelusvõitlus Reformierakonna esimeheks jäämise nimel nüüd alles algab. Šokivine hajudes seisab oravate ees dilemma: kas mehele, kes põrus koalitsiooni juhina, saab usaldada partei opositsioonist välja toomise?

Veel läinud reedel oli Taavi Rõivas valitsuskriisi suhtes veel täielikus eitusfaasis. See, et sobing tuli üllatusena isegi riigi kõige informeeritumale mehele, kõneleb teadjamatele, et Rõivas võidi reeta ka omade poolt.

Põhjuseid jagub. Partei toetus on kahanenud 16 protsendile. Selleks et 2017. aastal kohalikud valimised võita, tuleb uus hingamine saavutada hiljemalt kevadeks. Rõivas, kes on poliitikuameti endale elukutseks valinud, ei taha ilmselt langeda partei kolmandaks viiuliks. Alustuseks oleks abi ühest: mantra endast kui ilmeksimatust peaministrist tasuks ümber mõelda.

Tagasi üles