T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1991. aastal: lennuõnnetus Harjumaal

Postimees 1991. aastal: lennuõnnetus Harjumaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Su-24
Su-24 Foto: Yuri Smityuk/Yuri Smityuk/TASS

Ööl vastu kolmapäeva kukkus Harjumaal Ellamaa lähedal alla SU-24 tüüpi lennuk. Kaks selles olnud lendurit hukkusid, lennumasin purunes.

Nagu teatati õhujõudude staabist, selgitatakse praegu õnnetuse üksikasju. Lendur ei jõudnud enne avariid mingit informatsiooni edastada. Meeskonda kuulusid noored lendurid, komandör oli vanemleitnant, navigaatoriks leitnant. Nad olid tavalisel õppelennul.

Arvatakse, et meeskond oleks võinud katapulteeruda, ent tõenäoliselt oli maanduma valmistunud lennuk liiga madalal ja lendurid püüdsid viimse võimaluseni vältida kokkupõrget hoonetega.

Lepaste talus, mille juurde lennuk kukkus, sai kannatada kilekasvuhoone ja ühe maja katus. Õnnetuse põhjuste täielik väljaselgitamine nõuab spetsialistide arvates veel aega.

Harjumaal juhtunu on teine viimasel ajal Eestis sõjaväelennukitega juhtunud õnnetus. Katastroof pommituslennukiga TU 16 Tartus nõudis mitme lenduri elu.

18.4.1991

Tagasi üles