Lääne poolt vaadatuna on raamatu jagamine Vene poliitilisele eliidile vajaliku tsitaadiallikana (eriti kui seda kõrvutada hiljuti müügile tulnud Putini lõhnaõli ja Putini heroiliste piltidega kalendriga) ironiseerimist väärt, kuid nagu komöödia puhul vahel ikka, võib juhtuda, et naerdakse vales kohas või vale asja peale. Eriti siis, kui kontekst hämaraks jääb. Nii võib lõpuks selguda, et arvatava komöödia asemel on tegu hoopis muu žanriga.
Umbes 400-leheküljeline kogumik sisaldab valikut Venemaa presidendi artiklitest ja kõnedest ja selle koostaja, Kremli-meelse noorteorganisatsiooni esindaja kirjelduse järgi on tegu peaaegu prohvetlike tekstidega: Putini ennustused on kas täitunud või parajasti täitumas, ja oleks lääs teda ometi kuulanud, oleks mõnigi probleem olemata olnud.
Et see avaldus konteksti panna, tuleks vaadata kahte teist sel aastal Venemaal ilmunud teksti.
Esimene neist on Venemaa presidendist rääkiv dokumentaalfilm, kus Putinit ei näidata mitte üksnes Venemaa päästjana sise- ja välisvaenlaste käest, vaid ka Vene rahva vaimse messiana. Sellest viimasest rääkides tuuakse filmi sisse 20. sajandi alguse filosoof Ivan Iljin, keda Putin ja Vladislav Surkov tsiteerida tavatsevad ning kelle raamatut «Meie missioon» läinud aastavahetusel Venemaa poliitilisele eliidile lugemiseks jagati. Iljini lääne demoniseerimine ja arusaam Venemaast kui unikaalsest geograafilis-ajaloolisest kogumist, mille tee on läänelikust demokraatiast erinev ja mida seob tugev vaimne ja religioosne ühtsus, ning mis peamine, mis vajab tugevat vaimset liidrit, said dokumentaalfilmis kaudselt sõnumi, et messias on saabunud.