Möödunud nädalal Ukrainat külastanud Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles «Postimehe päevaintervjuus», et Venemaa pole ilmselt lähiajal sõjategevusest Ida-Ukrainas huvitatud, sest järgmise kuu lõpus otsustab Euroopa Liit, kas Venevastaste sanktsioonidega jätkatakse.

«Emotsionaalselt oli see aga keeruline ja depressiivne. Ega seal palju üllatusi polnud võrreldes sellega mis on teada. Aga oma silmaga seda õhkkonda seal näha on emotsionaalselt keeruline,» kirjeldas Paet olukorda Ukrainas.

Endise välisministri hinnangul üritab Venemaa jätkuvalt Ukrainat oma mõjusfääri saada ning selleks on mitmeid võimalusi. «Sõjaline käitumine on üks, aga see pole eesmärk omaette. Majanduslikud raskused ja sellest tulenev rahva rahulolematus rahva seas. Uue sõjalise jõu kasutamine on võimalik kui Venemaa näeb, et senine pingete kruvimine ja agressioon ning samuti majanduslikud raskused ei aita.»

«Väheusutav, et Venemaa teeb midagi enne juuni lõppu, sest siis on Eli järjekordne tippkohtumine, kus muuhulgas on kõne all ka Venemaale kehtestatud sanktsioonide küsimus,» lisas ta. «Kui Venemaa peaks midagi agressiivset enne juuni lõppu teeb, siis kehtestatakse ka uued sanktsioonid.»

Vaata videost lisaks, mida rääkis Paet Ukraina olukorrast ja Eesti sisepoliitikast!