Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Arvamus

:

Janar Ala: John Cage Õllesummeril

Teada on, et Õllesummeri tänavune peaesineja The Cranberries jättis üritusele tulemata. Summeri toimkond pidas küll läbirääkimisi võimalike asendusartistidega, kuid praeguseni pole need vilja kandnud. On võimalus, et lava jääb tühjaks.


Tühjaks jäänud lava iseenesest peidab endas ehk suurejoonelisemat ideed, kui ükski Cranberries või mõni asendaja seda on. Nimelt võiks Õllesummer teha kummarduse 20. sajandi ühele kesksemale heliloojale ja muusikateoreetikule John Cage’ile, kelle kunagine kontseptualistliku muusika manifest pealkirjaga «4.33» tähendas seda, et kontserdi asemel pakuti publikule mainitud aja jooksul vaikust, toimus eimiski.

Kuna Õllesummeri-laadsed üritused hiilgavad muu hulgas ka sooviga rekordeid purustada, à la kes sõi ära kõige suurema vorsti või kes tõstis pea kohale kõige raskema õlletünni, siis annaks tühi lava võimaluse püstitada omalaadne rekord Cage’i «4.33» esitamisel.

«Kõige suurem nõutult nihelevate inimeste hulk «4.33» ettekandel maailmas», võiks kõlada see võimalik ajalehepealkiri uuest ja suurest kultuuriuudisest, kuidas kõrgkultuur on ulatanud käe massikultuurile.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
nädala näod
tragöödia ukrainas
   Viimased uudised
   Top lood
   Top kommentaarid
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.ee
   Elu24
   Majandus24
   Sport
   TallinnCity
   Naine
   Tarbija24
   Välisuudised
   Arvamus
   Kultuur
   VIIMASED GALERIID
   Arhiiv