Henrik Roonemaa: moraalse häkkeri lahke käsi

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Henrik Roonemaa
Henrik Roonemaa Foto: Toomas Tatar / Postimees

Kõige ühiskondlikult vajaliku kõrval, mida see lekete ja avalikustamise kultuur on maailmale toonud, on suur osa sellest lihtsalt kuritegevus, kirjutab kolumnist Henrik Roonemaa.

Wikileaks on paljastanud palju korruptsiooni ja väärtegusid, aga nende kõige kuulsamatest leketest saime peamiselt teada, et USA välispoliitika oli palju rohkem idealistlik, kui konspiratsiooniteoreetikud on arvanud, ning et USA välispoliitikaaparaat tegigi pigem seda, mida nad avalikult väitsid end tegevat. Mõned nende kaastöötajad teatud riikides maksid selle eest kardetavasti eluga.

Edward Snowden aitas paar aastat hiljem algatada tuleviku seisukohast äärmiselt vajaliku ja valusa debati interneti jälgimise ja meie kõigi sammude suurde andmebaasi salvestamise üle, aga mõned inimesed ei ole siiamaani suutnud lõpetada imestamist selle üle, et Snowdeni lekitatud dokumentide kohaselt tegelevad eri riikide luureasutused luuramisega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles